O mnie

Jestem psychologiem, absolwentem Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej w Sopocie, ze ścieżką specjalizacyjną psychologia kliniczna. Psychologiem z zamiłowania, który z pasją zgłębia coraz to nowe zakamarki ludzkiej psychiki i zawiłości otaczającego świata. 

Jestem seksuologiem, który poprzez pracę z drugim Człowiekiem, poznaje pociągającą głębię i niezmierną wyjątkowość, nie do końca odkrytej dziedziny, jaką jest seksuologia.

Zakres posiadanej wiedzy zawdzięczam dr W. Czernikiewiczowi i Jego Zespołowi z Zakładu Seksuologii i Patologii Więzi Międzyludzkich CMKP w Warszawie.

Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego.

Ukończyłem pierwszy stopień Terapii krótkoterminowej skoncentrowanej na rozwiązaniach (TSR) pod patronatem Centrum Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach w Warszawie, czerpiąc z nieocenionego doświadczenia Luisa Alarcona Arias i Ewy Majchrowiskiej.

Służę pomocą i opieką psychologiczną trójmiejskiej Wspólnocie "Po Stracie Dziecka" (www.stratadziecka.pl) - rodzicom, którzy doświadczyli straty dziecka, w różnym wieku i w różnych okolicznościach, a których połączyła potrzeba bycia razem.

Prowadzę także zajęcia dla Seniorów w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Sopocie, w ramach Uniwersytetu III Wieku oraz zajęcia dla Pacjentów w gdańskiej Poradni Geriatrycznej w NZOZie "Mickiewicza".

Dzięki wykładom i warsztatom z Seniorami zdobywam kolejne nowe doświadczenia i wiedzę o świecie od tych, którzy o życiu wiedzą najwięcej.

...a w wolnej chwili popełniłem kilka artykułów:

1) "Etykietowanie pacjenta psychotycznego": http://www.we-dwoje.pl/etykietowanie;pacjenta;psychotycznego,artykul,10013.html

2) "Dostępność pamięciowa i jej skutki w życiu codziennym": http://www.we-dwoje.pl/dostepnosc;pamieciowa;i;jej;skutki;w;zyciu;codziennym,artykul,10891.html

3) "Umysł człowieka odbiorcą i konstruktorem rzeczywistości": http://www.we-dwoje.pl/umysl;czlowieka;odbiorca;i;konstruktorem;rzeczywistosci,artykul,10222.html

4) "A kiedy już nie pamiętam": http://www.we-dwoje.pl/a;kiedy;juz;nie;pamietam8230;,artykul,12173.html

...i współredagowałem:

- "Wierzymy, że jesteśmy razem": http://spotkania.wiara.pl/doc/983424.Wierzymy-ze-jestesmy-razem

- "Czas wcale nie leczy ran": http://www.tvp.pl/gdansk/religia/znaki/wideo/odc-05112011/5614008

- "Bez kolczyka ani rusz"http://kobiecyporadnik.pl/kat,1026351,title,Bez-kolczyka-ani-rusz,wid,14067802,reportaz.html

 

Praca z drugim Człowiekiem jest dla mnie tym, co daje mi radość, nowe spojrzenie na życie.

Tym, co mnie wzbogaca. Zajmując się TSR’em i działając według jego założeń wiem, że:

- to Osoba jest najlepszym specjalistą od samego siebie

- jeśli coś nie działa, to należy robić coś innego

- jeśli coś działa, to należy robić tego więcej

- jeśli coś się nie zepsuło- nie należy tego na siłę naprawiać

- a przede wszystkim: nie komplikować, bo życie jest naprawdę proste!